Понеділок, 17 Червня, 2024
Новини

Купити/продати авто можна через портал “Дія” з 20 грудня

У ніч на 20 грудня на Єдиному порталі державних послуг “Дія” відбудеться важливе оновлення – старт послуги з онлайн купівлі та продажу автомобілів, яке було оголошено під час події “Дія Summit” президентом України Володимиром Зеленським.

Президент Зеленський підкреслив, що ця нова послуга дозволить українцям купувати чи продавати автомобілі всього за 15 хвилин через смартфон і отримувати новий технічний паспорт та номерні знаки пош

Так, перевірка авто та користувачів буде відбуватися автоматично, тобто, без участі адміністратора, що значно економить час українців, за словами віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова.

Міністр цифрової трансформації також зауважив, що ця послуга дозволить переоформлювати автомобілі без візиту до центрів МВС, що є значним кроком у спрощенні процедур для громадян.

За словами міністра МВС Ігоря Клименка, онлайн перереєстрацію зможуть використовувати тільки власники, які продають авто вперше за рік, запобігаючи “перекупам” використовувати цю послугу для своїх схем.
Під час бета-тестування українці вже успішно перереєстрували 61 автомобіль в системі “Дія”.

Нова послуга покликана повністю змінити підхід до процесу купівлі-продажу автомобілів в Україні. Послугу можна застосувати для легкових авто, мотоциклів та мопедів. Продавець повинен створити заяву в “Дії” та надати QR-код або посилання на договір покупцю, який підписує його та обирає збереження старого номерного знаку чи заміну на новий.

Крім того, сервіс “Дія” дозволить замовляти доставку технічного паспорта та нових номерних знаків на відділення “Укрпошти”, щоб уникнути поїздок до сервісних центрів та черг.

Важливо підкреслити, що оплата за автомобілі не здійснюватиметься через платформу “Дія”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *